Řecko města

Doporučujeme

Ubytování Řecko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Řecko.
Letenky Řecko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Levné letenky do Řecka

Levné letenky do Řecka v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Řecka z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Řecka si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Řecko

Řecko je krásná země na jihovýchodě Evropy, rozložená na pevnině Balkánského poloostrova a na ostrovech ve Středozemním, Egejském a Jónském moři. Hranice má Řecko s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Úředním jazykem je řečtina, ale domluvíte se i anglicky nebo německy, počet obyvatel je kolem 11 miliónů. Ač se to nezdá povrch země tvoří z 80% horniny, nejvyšší horou je Olymp (2917 m). Pokud se chystáte do Řecka, nezapomeňte si posunout hodinky o hodinu dopředu. Řecko se rozděluje na 13 oblastí – Attika (Athény), Střední Řecko (Euboia), Střední Makedonie (Chalkidiki), největší ostrov Kréta, Thrákie, Epirus, Iónské ostrovy (Korfu, Lefkada atd), Severní Egeis (Lesbos, Samos), Peloponés, Jižní Egeis (Dodekany), Thesálie, Západní Řecko a Západní Makedonie.

Řecké ostrovy, moře a památky

Řecko a řecké ostrovy jsou stále více žádanější a vyhledávanější destinace pro letní dovolenou, se kterou budou spokojeni jak rodiny s dětmi, tak i partnerské dvojice či studenti. Řecko nabízí od každého něco a záleží jen na výběru a osvědčených tipech, co zvolit a kam se podívat. A že je toho spousta! Mnoha řeckým ostrovům byla udělena Modrá vlajka a mezi ty nejnavštěvovanější a nejkrásnější patří Kréta, Korfu, Lefkada, Thassos, Rhodos, Zakynthos a Kefalonia.
Ani pevninská část Řecka není méně lákavá. Spíše se soustřeďuje kolem hlavních památek a turistických měst. Pro poznávací výlet je jako stvořené hlavní město Athény s nepřehlédnutelným kopcem Akropolis, Dionýsovým divadlem, Agorou, nejzachovalejším chrámem Olympeionem a dalšími. Druhé největší město Soluň (Thessaloniki) leží ve střední Makedonii poblíž poloostrova Chalkidiki. Jestli budete mít cestu, určitě se v Soluni nachvíli zastavte, uvidíte rotundu Bílou věž a naskytne se vám výhled na horu Olymp. Pokud budete mít možnost nevynechejte ani výlet za skalními kláštery Meteora, které se tyčí až 400 m vysoko ve skalách nad Thesálskou rovinou. I další řecká města stojí za návštěvu např. Sparta, Heraklion a Korinth.

Další světové destinace


Doporučujeme

Ubytování Řecko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Řecko.
Letenky Řecko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.