Doporučujeme

Ubytování Řecko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Řecko.
Letenky Řecko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Letenky Praha Athény

Letenky z Prahy do Athén v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Atény od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Atény vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Athény

Kouzelné Athény jistě už nejednoho návštěvníka upoutaly svými bájnými příběhy a pověstmi v hlavní roli s mýtickými bytostmi a bohy na Olympu. Kdejaká řecká památka nebo místo je spjato s některým z těchto příběhů či zasvěcené jednomu bohu. Město Athény jsou už podle názvu pod ochranou bohyně Athény, vládla moudrosti, vítězství, ochránkyně práva a spravedlnosti.
Athény leží na poloostrově Attika u Saronského zálivu, počet obyvatel se odhaduje na něco přes 3 milióny. Velkou zajímavostí je, že zde působí cca 140 divadel, což je více než v Londýně. Po městě se můžete vozit běžnou dopravou a v roce 2000 zde začalo jezdit i metro se třemi linkami. Řecko je sice letní destinace, ale do Athén si můžete zaletět i na podzim nebo na jaře, ideálně na poznávací výlet. Letenku Praha Athény koupíte na přímý let téměř na každý den.

Památky v antice

V Aténách určitě nepřehlédnete na skalách vystavěnou Akropolis, která dříve sloužila jako pevnost. Na délku má až 300 metrů a uvnitř se nachází množství dalších uměleckých děl. K takovým patří Pantheon, Erechteion, mramorové schodiště, sochy a muzeum. Vstupné do Akropole činí 12 EUR a pro studenty je zdarma.

Athénské tržiště Agora zastávalo funkci nejen obchodní, ale vznikala tu i politika a administrativní budovy. Divadlo boha plodnosti, vína a veselosti Donýsa se rozprostírá přímo pod Akropolí, kde se uskutečňovaly jak divadelní hry, promluvy a premiéry, tak bylo divadlo svědkem gladiátorských her, oblíbených ve všech vrstvách římských obyvatel. Ostatní pozůstatky dávné antiky můžete spatřit v Hadriánově oblouku, v chrámu Dia Olympského, v Olympeionu. Na romantickou procházku se můžete vydat do místního přístavu Pireus a v Aténách ochutnat něco dobrého z italských specialit.

Zpět na nabídku destinace Řecko


Doporučujeme

Ubytování Řecko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Řecko.
Letenky Řecko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.