Holandsko

Doporučujeme

Ubytování Holandsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Nizozemí.
Letenky Nizozemí na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Letenky Praha Amsterdam

Letenky z Prahy do Amsterdamu v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Amsterdam od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Amsterdam vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Amsterdam

Tak jako řada historických měst i Amsterdam si nejde splést s jiným. Hlavní město Nizozemska je položeno na řekách Amstel a Ij přes které vede několik kanálů a mostů jako dopravní spojnice k pohybu. Hojně jsou zde využívany jízdní kola, ale pokud si své nohy šetříte, můžete použít městskou přepravu. Míříte-li do Amsterdamu letadlem a koupíte si letenku Praha Amsterdam na přímé spojení, tak za hodinu a půl přistanete na letišti Schiphol, vzdáleném asi 12 km. od centra. Národnost obyvatel je různorodá, zejména jde o evropské přistěhovalce. Uvádí se, že v Amsterdamu žije přes 177 různých národností, což je více než v New Yorku. Počasí je větrné a panují zde průměrně nižší teploty, často také prší. V letních měsících se teplota pohybuje okolo 18 °C.

Kanálový labyrint

Na prohlídku města budete mít času dost, všude je to blízko. Amsterdam se dá obejít celý pěšky i za jeden den nebo můžete využít i lodní přepravu.V Amsterdamu najdeme Královský palác, který slouží spíše k ubytování státníků, sídlem královny Beatrix se totiž stalo město Den Haag. Amsterdam je především pověstný svými muzei – největší muzeum v Nizozemí Rijksmuseum, Van Goghovo muzeum, Stedelijik, dům Anny Frankové, dům Rembranta van Rijna.
Sakrální architektura je zastoupena Západním kostelem (Westerkerk), Novým kostelem (Nieuwe Kerk). Nejkrásnější kanál Herengracht, který spolu s Kaizersgrachtem a Prinsengrachtem utváří hlavní vodní spoje.

Zpět na nabídku destinace Holandsko


Doporučujeme

Ubytování Holandsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Nizozemí.
Letenky Nizozemí na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.