Holandsko města

Doporučujeme

Ubytování Holandsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Nizozemí.
Letenky Nizozemí na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Levné letenky do Holandska

Levné letenky do Holandska v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Holandska z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Holandska si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Holandsko

Země tulipánů dřeváků, sýrů a větrných mlýnů se nachází v severozápadní části Evropy a je rozdělena na dvě provincie: Severní Holandsko a Jižní Holandsko. Úředním jazykem je nizozemština, ale domluvíte se i anglicky, francouzsky a německy, Holandsko je totiž složeno z mnoha národností a celkový počet obyvatel se odhaduje až na 16 miliónů. Holandsku se někdy říka Nizozemí, jde ale o chybné označení, protože Holandsko je pouze část Nizozemska, které obsahuje ještě dalších 10 provincií. Počasí je docela nevyzpytatelné, zimy jsou sice mírné, ale v létě se žádného velkého tepla nedočkáte, průměrně je tady kolem 16°C, dostatečně prší a fouká.

Tváře Holandska

Holandsko je také hlavně o vodě. Sever je většinou klidnějšího a drsnějšího charakteru, pobřežní pás Severního moře (280 km) nabízí úžasné pohledy krajiny a pokrmy z ryb, na koupání to ovšem není. O to více je zde útulněji a pohodlněji.
Ve střední nejlidnatější části země se nalézají i centrální města – Amsterdam, Den Haag a Rotterdam. Amsterdam je pověstný svými vodními kanály (grachty), jízdou na kolech a vodní dopravou. Kromě Královského paláce, který ale královská rodina neobývá, se zde můžete pobavit návštěvou mnoha muzeí. Domov královny Beatrix je v Den Haagenu, kterému se také přezdívá nejzelenější město Holandska. Tak trochu jiný Amsterdam zažijete v Roterrdamu. V největším přístavu Evropy se střetnete s moderní někdy až velmi zajímavou architekturou (Kij-Kubus, Euromast, Tropicana).
Na jižním okraji leží Zeeland („země v moři“), jehož podstatná část je pod hladinou moře a zbylá je roztroušena po malých ostrovech - 70 km pláží a jezero Verse meer.

Další světové destinace


Doporučujeme

Ubytování Holandsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Nizozemí.
Letenky Nizozemí na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.