Francie

Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.

Letenky Praha Paříž

Letenky do Paříže v naší nabídce

Letenky nejen z Prahy do Paříže od renomovaných leteckých společností i nízkonákladových dopravců za nejlepší ceny nabízíme v rámci neustále aktualizované nabídky předního rezervačního systému.

Rezervace probíhá velice jednoduše - v několika krocích vyplníte rezervační formulář a dokončíte rezervaci. Můžete si vybrat z řady forem platby včetně pohodlné platby online paltební kartou. Elektronická letenka vám dorazí na email hned po zaplacení.

Paříž

I Paříž je velká evropská metropole plná kontrastů – svět módy, luxusu, chudý pouliční život, výjmečná gastronomie, specifické čtvrtě, kouzla památek, ale hlavně nezaměnitelná a s ničím nesrovnatelná atmosféra, která probouzí touhu poznat toto město nejvíce jak to jde. Paříž, hlavní město Francie, je zároveň také jedním z francouzských samostatných departmentů, ležící na řece Seině. Hlavní centrum Paříže se rozpíná na ostrovech Ile de la Cité a Ile St-Louis. Město je složeno z několika čtvrtí např. Champs-Elysées, Marais, Montmartre, Montparnasse, Quartier Latin. Počet obyvatel je něco málo přes dva milióny. Pokud budete cestovat do Paříže letecky, za necelé dvě hodiny přiletíte buď na letiště Orly nebo Charles du Gaulle.

Na co se v Paříži těšit?

Paříž je pro každého zvídavého a dobrodružného člověka doslova bezedným pohárem. Výrok slavného skladatele F. Chopina - „Paříž je všechno, co chceš“ je toho důkazem, které platilo dříve i nyní. Takové památky jako Eiffelova věž, Notre Dame, Vítězný oblouk a další budou vždy patřit k těm top nejlepším povinným zastávkám v Paříži.

Hlavní románová stavba v knize Victora Hugo, katedrála Notre Dame, si zahrála roli i při mnoha jiných příležitostech v dějinách Francie. Je nazývána jako Chrám Matky Boží a je často uváděna v naučných učebnicích jako hlavní příklad ranně gotického slohu. V Paříži stojí od roku 1345, výška věží dosahuje až 69 metrů, v jižní věži je ukryt i největší zvon Emanuel s 13 tuny. Nejobletovanější ocelová Eiffelova věž, vysoká 324 m, byla postavena roku 1889 zároveň se Světovou výstavou a připomínka stého výročí Velká francouzské revoluce. Vítězný oblouk můžete spatřit na konci Champs-Elysées na náměsti Place Charles de Gaulle, nechal jej v letech 1806 – 1836 postavit sám Napoleon Bonaparte. Francouzský Louvre je jedním z největších muzejních komplexů na světě, poznat ho také můžete podle skleněné pyramidy před vchodem do bývalého sídla francouzských králů. Invalidovna (Les Invalides) je souhrn budov patřící vojenské historii, mimojiné zde spatříte i hrobku N. Bonaparta. Na kopci Montmartru se nalézá opěvovaná bazilika Sacré-Coeur složená v byzantsko-romanském slohu. Dále nevynechejte ani věznici Conciergerie nebo gotickou kapli Sainte Chapelle, moderní čtvrť La Défense s Grande Arche nebo Lucemburský palác se zahradami.

Zpět na nabídku destinace Francie


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.