Francie města

Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.

Levné letenky do Francie

Levné letenky do Francie v naší nabídce

Letenky nejen z Prahy do Francie od renomovaných leteckých společností i nízkonákladových dopravců za nejlepší ceny nabízíme v rámci neustále aktualizované nabídky předního rezervačního systému.

Rezervace probíhá velice jednoduše - v několika krocích vyplníte rezervační formulář a dokončíte rezervaci. Můžete si vybrat z řady forem platby včetně pohodlné platby online paltební kartou. Elektronická letenka vám dorazí na email hned po zaplacení.

Francie

Francie leží v západní Evropě a k ní náleží ještě další zámořské departmenty a uzemí. Na dvou koncích – na severu a na jihu francouzského území se nachází Atlantický oceán a Středozemní moře. Sousední hranice má Franice s Německem, Švýcarskem, Belgií, Lucemburskem, Itálií, Španělskem, Andorou a Monakem. Francouzské dějiny a minulost vždy určovaly zlomové okamžiky a byly mocnou silou celé Evropy. Název Francie vznikl od Francké říše, která se roku 843 rozdělila na východ (Německo) a západ (Francie). Ještě dříve však území obýval keltský kmen Galů, který se musel podrobit Římanům a křesťanství.

Výjmečné chutě Francie

Pestrost a variabilnost Francie nezná hranice, proto ani v kulinářském umění nenajdete nudu a všednost. Pokaždé je co objevovat, někam zajít a něco nového poznat, prostě samé delikatesy!

Na Francouzské riviéře na Azurovém pobřeží najdete několik výjmečných měst podél pobřeží Středozemního moře, které dokážou upoutat už svým názvem – Nice, Marseille, Menton, Cannes, Saint-Tropez. Opravdu je těžké odolat azurové barvě moře, jedinečné atmosféře míst a kouzlem nabité energii i romantickému snění v jednom.

Lyžování ve Francii má také svou pověst. I když si na zimní lyžovačku do Francie více zajedete, v žádném případě nebudete litovat. Nádhera zasněžených Alp, vynikající kvalita a nejlepší lyžařské podmínky si můžete dopřát ve střediscích Puy St.Vincent, Praloup, Les Deux Alpes, Risoul, Tignes a dalších.

Ve Francii snad ani nemusíme popisovat nejvíce navštěvovanou Paříž. Jsou ale i jiné krajiny a města, která byste si mohli oblíbit. Velice specifický charakter má oblast Bretaně a Normandie. Za vínem se vydejte do Bordeaux, Champagne nebo Burgundska. Osobité kouzlo Provence se vyznačuje dlouhou historií, krásnou krajinou plnou památek a samozřejmě fialovými poli levandule.

Další světové destinace


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.