Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.

Letenky Praha - Londýn

Letenky Praha - Londýn v naší nabídce

Letenky nejen z Prahy do Londýna od renomovaných leteckých společností i nízkonákladových dopravců za nejlepší ceny nabízíme v rámci neustále aktualizované nabídky předního rezervačního systému.

Rezervace letenek z Prahy do Londýna probíhá velice jednoduše - v několika krocích vyplníte rezervační formulář a dokončíte rezervaci. Můžete si vybrat z řady forem platby včetně pohodlné platby online paltební kartou. Elektronická letenka vám dorazí na email hned po zaplacení.

Londýn

Londýn tak jako mnoho velkých evropských měst patří k nejnavštěvovanějším a nejatraktivnějším cílům na britských ostrovech. Jako hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska leží v jihovýchodní části země na řece Temži. Londýn je multikulturním, obchodním a politickým centrem Velké Británie, žije zde až 10 miliónů obyvatel všech světových národností a za to se řadí na třetí místo v kategorii nejlidnatějších měst světa. Zhruba za dvě hodiny letu už můžete obdivovat londýnskou City. Londýn má tři letiště, nejvíce a nejčastěji využívané je Heathrow, dále Gatwick a Stansted. Lodnýnské metro neboli tube je velmi oblíbenou dopravou mezi turisty, dostanete se s ním kamkoli a nejrychleji. Pozor v podzemí se lze snadno ztratit, proto mějte vždy v ruce plánek s vyznačenými trasami a zastávkami.

Zajímavosti na každém kroku

V Londýně se opravdu nezastavíte, pokud ovšem nikam nespěcháte a máte k prozkoumávání dnů více, určitě si užijete a uvídíte mnoho zajímavého. Většinou se budete pohybovat v historickém centru City a Westminster. Westminsterské opatství (Westminster Abbey) a Westminsterský palác (Houses of Parlament) jsou zapsány ve všech londýnských průvodcích jako hlavní památky, kterých je samozřejmě více. Westminsterské opatství se vyznačuje gotickou katedrálou, ve které jsou korunováni a pohřbeni angličtí panovníci. Zato Westminsterský palác je sídlem parlamentu, rozdělen je na Sněmovnu lordů (House of Lords) a Dolní sněmovnu (House of Commons).

V blízkosti jsou londýnské hodiny Big Ben, most Tower Bridge a vyhlídkové Londýnské kolo (London Eye). Slavná pevnost a vězení Tower of London sloužila i jako mincovna, zbrojnice, pokladnice a místo poprav. Tower provází i legenda o havranech, kteří si zde našli své útočiště. Pokud havrani Tower opustí, bude Anglie ohrožena. Buckinghamský palác a památník královny Viktorie nás přenesou do královské rodiny anglické královny Alžběty II. Na náměstí Trafalgar je postavena socha admirála Nelsona, který připomíná vítěznou bitvu s Napoleonem Bonapartem u Trafalgaru a každý rok na Vánoce zdobí náměstí vysoký strom z Norska jako dar při britské podpoře ve 2. světové válce. Nezapomeňte ani na další významné místa např. katedrála sv. Pavla, nultý poledník v Greenwich, Kensingtonský palác, Britské muzeum, Piccadilly Circus a další.

Zábavu slibuje muzeum voskových figurín Madame Tussaud, London Dungeon, londýnské ZOO a Horse Guards Parade. Odpočinek a zelené osvěžení hledejte v londýnských parcích – Green Park, Hyde Park, James´s Park, Regent´s Park, Kensingtonské zahrady.

Zpět na nabídku destinace Velká Británie


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Paříži
1000 různých hotelů v Paříži.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.