Turecko města

Doporučujeme

Letenky do Turecka na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování v Turecku na NetHotels.cz
I ubytování v Turecku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.

Levné letenky do Turecka

Levné letenky do Turecka v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Turecka z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Turecka si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Turecko

Turecko je země vložená mezi dva odlišné kontinenty. V Evropě leží Thrákie sousedící s Bulharskem a Řeckem a v Asii je turecká část Anatolie, převážně hornatá s pohořím Taurus a nejvyšší horou Ararat (5165 m), sousedící s Gruzií, Arménií, Azerbajžánem, Iránem, Irákem a Sýrií. Na jihu se můžete koupat ve Středozemním moři a na západu v Egejském moři, Černé moře je zase na severu. Hlavní město Turecka je Ankara, čas se mění o dvě hodiny více, hlavní náboženství je islám a platit budete tureckou lirou (YTL). Počasí v Turecku je ovlivněno jeho geografickou rozlohou, nejvyšší teploty a sucho je v období prázdnin, v únoru a březnu většinou prší, v zimě se v přímořských oblastech teploty pohybují kolem 15°C, na severu jsou teploty výrazně nižší (pod nulou) a může i sněžit.

Turecko a spojení kultur

V Turecku se setkávají vlivy chetitské, byzantské, osmanské, řecké, římské a podle národů, které zde pobývaly, můžeme i odhadnout jejich kulturní bohatství a lidové zvyky. Turecko je určitě nejlákavější jako letní destinace s příchutí exotiky a arabského světa, plná slunce a moře ke koupání a osvěžení v horkých dnech. Nejžádanější turecké destinace na léto, se kterými nemůžete být nespokojeni, jsou Alanya, Antalya, Side nebo Kemer.
Když už vás omrzí polehávání na pláži, jsou zde i jiné zábavy a výlety, které můžete podnikat. Snad nejčastěji zmiňovaný výlet je do Pamukkale a lázeňské město Hierapolis. Jde o terasovité bílé skalní útvary s minerální vodou, která tvoří romantická jezírka. Efes je starořecké město zřícenin, ke kterému je možno se dostat z přístavu Kusadasi u Egejského moře. Další významné antické město je Perge v blízkosti Antalye. V Aspendosu zase najdeme amfiteátr z 2. století po Kristu, kde se i teď konají divadelní představení. Izmir, na západě u pobřeží Egejského moře, v sobě podnes zanechal střípky minulé doby a osidlování – Agora, Archeologické muzeum, hrad Kadifekale, Hodinová věž. Půvabný je i národní park Olimpos u Středozemního moře, kde mají domov želvy mořské a starověké ruiny ve stejnojmenném městečku. Návštěva Istanbulu je také silným zážitkem.

Další světové destinace


Doporučujeme

Letenky do Turecka na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování v Turecku na NetHotels.cz
I ubytování v Turecku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.