Thajsko města

Doporučujeme

Letenky do Thajska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování v Thajsku na NetHotels.cz
I ubytování v Thajsku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.

Levné letenky do Thajska

Levné letenky do Turecka v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Thajska z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Thajska si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Turecko

Thajsko patří do Jihovýchodní Asie, která je omývána Indickým oceánem, ze západu je to Andamanské moře a z východu Jihočínské moře. Sousedními státy jsou Kambodža, Laos, Barma a Malajsie. Celkový počet obyvatel přesahuje 65 milionů, v náboženství převláda buddhismus, měna je baht (100 THB cca 58 Kč). Thajsko bylo dříve označováno jako Siam, slovo thai se v thajštině překládá jako svoboda. Země se rozděluje na 5 oblastí – Severní Thajsko (Chiang Mai), Severovýchodní Thajsko, Centrální Thajsko (Bangkok), Východní pobřeží (Pattaya, Ko Chang), Jižní Thajsko (Phuket, Phi Phi, Ko Samui). Thajské podnebí je velice teplé, tropické. Největší horko je v dubnu a květnu, o prázdninových měsících zase často prší, proto se doporučuje do Thajska vycestovat v listopadu – únoru. Turistické vízum na 60 dní vyřizuje thajské velvyslanectví v Praze nebo můžete zakoupit „visa on arrival“ na thajském letišti za poplatek 1000 THB na 15 dní (do 31. 3. 2011 je vízum zadarmo).

Thajsko nabízí spoustu možností

Thajsko je velice podmanivá a přitažlivá země s rozdílným pohledem na svět a na jeho hodnoty, možná právě proto je turisty tolik vyhledávanou a oblíbenou exotickou lokalitou. Každý si zde najde kousek svého štěstí, místo, kde se cítí dobře a kde je mu příjemně. Podle thajských oblastí si můžete vybrat tu část stvořenou právě pro vás. Obecně platí, že sever je mírně hornatý, nachází se tu i nejvyšší hora Doi Ithanon (2595 m), ale na jihu si užijete krásně průzračné moře, písčité pláže a nedotčenou přírodu. Prostě ráj na zemi.
V Centrálním Thajsku leží hlavní město Bangkok také Benátky Východu nebo Město andělů. Pokud se sem chystáte, rozhodně neuděláte chybu. V Bangkoku uvidíte nevšední ukázky chrámového stavitelství se sochami Buddhy (až 500), palác královské rodiny (Grand Palace), zažijete thajskou masáž, projedete se po řece nebo na tuk-tuku, ochutnáte tradiční thajské speciality a nakoupíte čerstvé suroviny a květiny na místních trzích. Do Bangkoku sice míří většina cestovatelů, ale Thajsko nabízí i jiné oslnivé destinace a nádherná místa třeba Pattaya, Phuket, Krabi, potápění na ostrovech a další zajímavé chrámy (Wat Phra Si Sanphet, Wat Phra Yai, Wat Chaiyo Worawihan, Wat Khun Inthapranum, Budhova hora).

Další světové destinace


Doporučujeme

Letenky do Thajska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování v Thajsku na NetHotels.cz
I ubytování v Thajsku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.