Švýcarsko

Doporučujeme

Ubytování Švýcarsko na NetHotels.cz
Ubytování nejen ve Švýcarsku až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Švýcarsko na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Matterhorn - Zermatt
Poznejte královskou horu švýcarských Alp.

Letenky Praha Ženeva

Levné letenky z Prahy do Ženevy v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Ženeva od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Ženeva vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Ženeva

Druhé největší švýcarské město Ženeva je umístěna v nejzápadnější části země u Ženevského jezera, obklopena francouzskou hranicí a alpskými vrcholky pohoří Jury. Letiště Geneva International Airport je vzádleno od městského centra blízko, asi do 4 km směrem na sever. Domací švýcarský letecký dopravce Swiss International Air Lines patří k světově předním leteckým špičkám a létá i spoj Praha - Ženeva nebo Praha - Curych. V Ženevě se kromě němčiny domluvíte i francouzky, žije zde největší skupina francouzky mluvících obyvatel z celého Švýcarska. Samotné město má 186 tisíc obyvatel a působí také jako hlavní město kantonu Ženeva. Sídlí zde mnoho mezinárodních organizací jako OSN, Červený kříž, Světová zdravotnická organizace a další. I proto má Ženeva i své druhé jméno „město míru“.

Ženevské vzácnosti

Co vás upoutá a čeho si všimnete na první pohled při prohlídce města? Určitě to bude voda, tedy voda v Ženevském jezeře (Lac Léman) s impozantním vodotryskem (Jet d´eau) stříkajícím až 140 metrů do výšky. Bezpočet nádherných promenád a výletních vycházek kolem přístavu ve vás jistě zanechají ten nejlepší dojem. Využít můžete i přístavní loďky, které vás provezou napříč jezerem. Střed Ženevy se rozkládá na starém historickém místě, ve kterém stojí katedrála svatého Petra. Jde o románsko-gotickou stavbu zbudovanou ve 13. století, kde se můžete zaposlouchat do zvonění jednoho z devíti zvonů nebo zvonkohry. Z důležitých staveb, které byste neměly propásnout je kostel sv. Marie Magdaleny, Maison Mallet (tehdejší biskupský palác), radnice, rodný dům Jeana-Jacquese Rousseaua nebo brána na náměstí Molard. Navštívit můžete i mnohá muzea – Mezinárodní muzeum Červeného kříže, Přírodovědné a Etnografické muzeum, Patek Philippe Museum, Musée de l´Arianne, Musée d´Art et d´Historie.

Zpět na nabídku destinace Švýcarsko


Doporučujeme

Ubytování Švýcarsko na NetHotels.cz
Ubytování nejen ve Švýcarsku až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Švýcarsko na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Matterhorn - Zermatt
Poznejte královskou horu švýcarských Alp.