Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Barceloně
Stovky různých hotelů v Barceloně.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.

Letenky Praha Barcelona

Levné letenky z Prahy do Barcelony v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Barcelona od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Barcelona vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Barcelona

Barcelona to má ke Středozemnímu moři opravdu blízko, leží totiž přímo u jeho pobřeží na severovýchodě Španělska. Stala se druhým největším městem Španělska, v Barceloně žije více než 1,5 miliónů obyvatel. Díky své poloze a blízkosti hranic s Francií se stala lépe dostupnou destinací pro poznávací výlety a pobytové lokality u moře. Nejlepší a nejpohodlnější doprava, která trvá teměř jen 2 hodiny a půl, je letecká a z Prahy do Barcelony létají přímé letenkové spoje pravidelně. Katálánská kuchyně je úzce spojena s provensálsko-francouzskou kuchyní a má také co nabídnout. Zejména si můžete pochutnat na rybích pokrmech, mořských plodech a masu s pronikavým kořením a spoustou zeleniny.

Barcelonské speciality

Barcelona je neodmyslitelně spjata se secesním umělcem Antoniem Gaudím. Kamkoliv v Barceloně půjdete, můžete uvidět jeho nesmazatelnou stopu, která se vryla do tváře celého města. Nejvýznamnější je chrám Sagrada Familia, ve kterém se zrcadlí veškerá stavitelova originální tvorba a umělecké zaujetí. Od roku 1882 se stále pokračuje v jeho dostavbě ve formě sbírek a darů, dílo má symbolizovat návracení k římskokatolickému náboženství. Místní však o něm říkají, že zejména v noci chrám vypadá, jakoby byl poskládán z kostí. K dalším Gaudího výtvorům můžeme zařadit Casa Milá, Casa Batlló nebo Palau Guell.

Historickému centru vládne dlouhá třída La Rambla, která je součástí těch nejdůležitějších čtvrtí El Raval a Barri Gotic a končí na náměstí Plaza de Catalunya. Zároveň je také i hlavním nákupní zónou celé Barcelony s nezaměnitelnou atmosférou, kde si pochutnáte na skvělých dobrotách. V gotické čtvrti (Barri Gotic) narazíte na katedrálu svaté Eulálie, radnici Casa de la Ciutat a na nejstarší kostel El Pi ze 14. století. Pokud stále ještě budete mít dost sil, můžete navštívit zdejší muzea (Museu Picasso, Museu d´Art Contemporani de Barcelona – MACBA., Museu Marítim) nebo obrovské mořské akvárium.

Zpět na nabídku destinace Španělsko


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Barceloně
Stovky různých hotelů v Barceloně.
Ubytování v Londýně
Stovky hotelů v Londýně.
Ubytování ve Vídni
Stovky hotelů ve Vídni.