Doporučujeme

Letenky do Ruska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování na NetHotels.cz
I ubytování v Rusku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.

Letenky Praha Moskva

Letenky do Moskvy v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Moskva od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Moskva vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Moskva

Moskva je hlavním a největším městem Ruska, kterému se přezdívá matička Moskva nebo srdce Ruska. Je také hlavním centrem vzdělaní, politiky, hospodářství a obchodu celého Ruska, něco jako pulsující tepna, která udává směr. Zároveň zde převládají velké sociální a existenční extrémy a rozdíly patrné skoro na každém kroku. Moskva ještě patří do evropského kontinentu a protéká jí i stejnojmenná řeka Moskva, která se poté vlévá do Volhy. Počet obyvatel je více než 10 miliónů a většina se drží pravoslavného náboženství. Moskva vlastní hned čtyři mezinárodní letiště – Domodědovo, Vnukovo, Šeremetěvo a Ostafjevo. Z ČR letadla do Moskvy letají z Prahy, Brna a Karlových Varů (největší nabídka je pro letenky Praha Moskva). V Moskvě je o dvě hodiny více než v ČR a platí se zde rublem (1RUB = 0,58 Kč).

Zajímavé tváře Moskvy

Setkávají se zde různorodé památky z dob carského Ruska, socialistické stavby i moderní a kosmopolitní sbudovy a hotely současnosti. Moskva má mnoho tváří a pestrých kombinací, které nikde jinde na jednom místě nenajdete.
Nejobdivovanější a nejnavštěvovanější historická místa v Moskvě jsou Kreml a Rudé náměstí, které byly v roce 1990 zapsány na seznam UNESCO. Červená cihlová stavba Kremlu se stala sídlem ruského prezidenta a nalezneme zde hned několik duchovních a sakrálních staveb např. chrám Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování, Velký kremelský palác, chrám sv. Archanděla Michaela. K dalším symbolům Moskvy patří Rudé náměstí, na kterém stojí nejvyznámnější chrám Vasila Blaženého, Mauzoleum Lenina a velký obchodní dům GUM, zařazen mezi deset nejluxusnějších domů světa. Chrám Vasila Blaženého byl vystavěn jako vzpomínka na vítězný boj o Kazaň v letech 1555 – 1560 za vlády Ivana Hrozného. Ze stavby vystupuje osm oddělených a barevně vyzdobených kopulí tzn. osm oddělených kostelů. Ostatní zastávky v Moskvě, které byste si neměly nechat ujít – čtvrť Kitaj gorot, Starý a Nový Arbat, chrám Krista Spasitele, Novoděvičijský klášter a hřbitov, Šuchova věž.

Zpět na nabídku destinace Rusko


Doporučujeme

Letenky do Ruska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování na NetHotels.cz
I ubytování v Rusku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.