Rusko města

Doporučujeme

Letenky do Ruska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování na NetHotels.cz
I ubytování v Rusku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.

Levné letenky do Ruska

Levné letenky do Ruska v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Ruska z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Ruska si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Rusko

Rusko zaujímá plochu v Evropě i v Asii, je totiž největším státem světa a zabírá 12 % světové pevniny. Sousedů má Rusko 14 a zabírá 9 rozdílných časových pásem. Je obklopeno Severním ledovým oceánem, Tichým oceánem, omývají ho moře Barentsovo, Karské, Laptěvů, Východosibiřské, Beringovo, Ochotské, Japonské, Baltské, Černé, Kaspické a Azovské. Rusko je velmi bohaté na nerostné suroviny, kterých má velké zásoby (ropa, zemní plny, dřevo). Povrch se skládá z pohoří Ural, Východoevropské a Západosibiřské roviny, Středosibiřská vysočiny a horské oblasti Sibiře. Počasí je zde velmi různorodé, nejvíce převažuje chladné kontinentální podnebí, mírné až středomořské klima ovlivňuje jižní část (pobřeží Černého moře, Kaspické moře), Sibiř a Dálný východ jsou velmi mrazivé s nejnižšími teplotami. Nejvíce obyvatel má hlavní město Moskva přes 10 miliónů, nejvíce je Rusů, Tatrů a Ukrajinců.

Památky podle Ruska

Rusko je opravdu velká země a proto se zde také nachází spousta lidových, přírodních i kulturních památek a hodnotných staveb. V hlavním městě Moskvě jich najdeme hned několik. Začneme na Rudém náměstí, na kterém stojí chrám Vasila Blaženého a mauzoleum Lenina. Uvnitř Kremlu, sídlo ruských panovníků, zase můžeme spatřit nejvýznamnější ruské kostely – chrám Nanebevzetí Panny Marie, chrám sv. Archanděla Michaela, chrám Zvěstování a Velký Kremelský palác. Dále se v Moskvě nachází i největší pravoslavný kostel na světě – katedrála Krista Spasitele.
V Petrohradě, založeném carem Petrem Velikým, nacházejícím se v severovýchodní části země poblíž Finska a Baltského moře, lze navštívit oblíbenou Petropavlovskou pevnost, katedrálu Petra a Pavla, palác Admirality, katedrála sv. Izáka, Zimní palác, Petrodvorec, nedaleko Carskoje Selo a Jekatěrinský palác nebo Gatčinu.
Do tzv. Zlatého kruhu Ruska jsou zařazeny turistické a kulturní památky měst, které se rozprostírají na severovýchodně od Moskvy v regionu Zálesí. Jsou to města Ivanovo, Jaroslavl, Kostroma, Sergijev Posad, Suzdal a Vladimír, Rostov Velikij a Pereslavi-Zalesskij. Přírodní památky zahrnuté na seznam UNESCO je jezero Bajkal, poloostrov Kamčatka, ostrov Kiži v Oněžském jezeře, Kuronská kosa, Solovecké ostrovy v Bílém moři.

Další světové destinace


Doporučujeme

Letenky do Ruska na Pelikán.cz
Nabídka letenek online za skvělé ceny.
Ubytování na NetHotels.cz
I ubytování v Rusku můžete rezervovat na internetu.
Hotely v Londýně
Vybírejte ze stovek hotelů v Londýně.