Portugalsko

Doporučujeme

Ubytování Portugalsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Portugalska.
Letenky Portugalsko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Letenky Praha Lisabon

Letenky z Prahy do Lisabonu v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Lisabon od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Lisabon vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Lisabon

Hlavní město Portugalska najdeme na nejzápadnější evropské pevnině u břehů řeky Teje. Počet obyvatel v centru města je skoro jeden milión, s předměstskou aglomerací skoro dva milióny. Portugalský název Lisabonu je Lisboa [ližbó]. První zmínky o Lisabonu lze datovat do 12. století za dob fénického rozkvětu. Nejvíce turisticky rušná část města se jmenuje Baixa, leží v samotném středu centra a vznikla po zemětřesení a tsunami v roce 1755. Letenky Praha Lisabon můžete koupit jak na přímý spoj tak na let s přestupem.

To nejlepší z Lisabonu

Nejstarší čtvrť Alfama pamatuje už vládu Vizigótů, boj o nezávislost, maurské útoky, slavnou éru mořeplavců a bohužel i ničivé zemětřesení, které poničilo většinu středověkých památek. Nyní se Alfama stala spíše útočištěm pro rybáře a prodavače ryb. V blízkosti najdeme románskou zříceninu Săo Jorge, katedrálu Sé, Diamantový dům, Castelo de Săo Jorge, klášter Matky boží, chrám sv. Vincence nebo kostel sv. Engrácie.
V západní části Lisabonu se nachází čtvrť Belém, ve které je nejvýznamnější památkou klášter sv. Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos). Stavba má manuelsko-gotické rysy s prvky renesance a ukrývá i hrob slavného mořeplavce Vasco de Gamy a krále Manuela I. a Jana III. s jejich manželkami. Navazující pevnost Belémskou věž (Torre de Belém), nechal vybudovat král Manuel I. (1515 – 1520) k poctě Vasca de Gamy.
Baixa neboli Dolní čtvrť byla vybudovaná markýzem Pombalem, který se vlastně podílel na všech důležitých opravách lisabonských památek. Rozprostírá se na náměstí krále Petra IV, také Rossio, které vzniklo ve 13. století. Náměstí Rossio a náměstí Pombalovo spojuje třída Svobody, ve které působí obchodní společnosti, divadla, kina, restaurace, kavárny a hotely. Nedaleko je velký park Eduarda VII.., ze kterého je vidět panoramatický pohled na město.

Zpět na nabídku destinace Portugalsko


Doporučujeme

Ubytování Portugalsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Portugalska.
Letenky Portugalsko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.