Portugalsko města

Doporučujeme

Ubytování Portugalsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Portugalska.
Letenky Portugalsko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.

Levné letenky do Portugalska

Levné letenky do Portugalska v naší nabídce

Na NetLetenky.com můžete rezervovat letenky do Portugalska z nabídky online rezervačního systému.

Mezi hlavní výhody patří široká nabídka, neustálá aktualizace tarifů a levné ceny, které nabízíme prostřednictvím předního internetového prodejce letenek. Pokud si vyberete, čeká vás spolehlivý průběh rezervace - letenky do Portugalska si zarezervujete během několika minut, zaplatíte převodeb, kreditní kartou nebo hotově na pobočkách. Letenka vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Portugalsko

Portugalsko se nachází na okraji Pyrenejského poloostrova jako nejzápadnější země Evropy. Jeho sousedem je Španělsko podél východní hranice a Atlantický oceán na západě. K Portugalsku ještě patří Azorské ostrovy a Madeira, ležící v Atlantiku. Hlavní město Lisabon, je zároveň důležitým přístavem a starým historickým městem. Sever a částečný střed Portugalska tvoří převážně horniny a lesy, podnebí je zde mírné a v zimě padají srážky. V oblasti Alentejo je počasí teplejší a nejvíce slunečný a turisticky navštěvovaný je jih Portugalska – Algarve s přímořskými plážemi a azurovým mořem. Počet obyvatel Portugalska je skoro 11 miliónů a náboženství převažuje katolické.

Proč do Portugalska?

Portugalsko je velmi turisticky zajímavé a tvárné. Každý si zde může najít něco pro sebe. Pokud preferujete dovolenou s pobytem na pláži, určitě si vyberte oblast Algarve a nebudete litovat. Nejvíce oblíbenými letovisky je Fara a Lagos, kde zábava nikdy nekončí. Pro spestření se nabízí výlet na mys Cabo da Roca, nejzápadnější místo, kde země končí a nekonečnost oceánu začíná.
V Lisabonu zase můžete obdivovat kulturní památky stvořené původními obyvateli, tak jak šly dějiny např. Belémská věž, čtvrť Baixa, čtvť Alfama, katedrála Sé, hrad sv. Jiří, náměstí markýze Pombala. Ještě tu máme, směrem na sever, přístavní městečko Porto, které proslulo portským vínem a historickým centrem Ribeira, zařazeném na seznam UNESCO. Alentejo v sobě snoubí poklady staré tisíce let (např. Cromleque dos Almendres, Tavira, Mértola).

Další světové destinace


Doporučujeme

Ubytování Portugalsko na NetHotels.cz
Online nabídka hotelů po celém světě včetně Portugalska.
Letenky Portugalsko na Pelikán.cz
Online rezervace letenek na předním rezervačním systému.
Hotely v Paříži
Zavítejte do francouzské metropole.