Doporučujeme

Ubytování Německo na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Německu až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Německo na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Berlíně
Stovky různých hotelů v Berlíně.

Letenky Praha Berlín

Letenky z Prahy do Berlína v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Berlín od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Berlín vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Berlín

Zaletět si z Prahy do Berlína trvá opravdu necelou hodinu, zato cestováním na silnici nebo po železnici strávíte hodin více. Letenky prodáváme do Berlína na přímé lety, které jsou samozřejmě nejkratší. Letiště má Berlín dvě – Schönefeld (18 km od centra) a Tegel (8 km). Berlín se nalézá na severovýchodě Německa a patří k nevjětším velkoměstům Evropy. Berlínem proudí řeka Spréva a počet obyvatel je přes tři milióny. Berlín je zároveň hlavním městem a spolkovou zemí obklopenou Braniborskem.

Kam v Berlíně

Současný Berlín a jeho památky vás můžou chytnou za srdce. Najdete zde jak památky moderního charakteru tak i ty více časem poznamenané. Bude záležet na vás jaké z nich na seznam zařadíte. Velmi známou kulturní stavbou v Berlíně je Braniborská brána, která leží přímo v centru města mezi hlavními třídami Straße des 17. Juni a Unter den Linden. Klasicistní brána vznikla v roce 1734 a nahoře ji zdobí obrovská socha bohyně vítězství na taženém voze. Je složena několika sloupy vysokými až 15 metrů tak, aby měla pět průjezdů, ze kterých je ten prostřední nejširší.
Budova Říšského sněmu byla dříve používaná pro Reichstag, tedy minulý parlament Německa. Sloužila účelům parlamentu až do roku 1933, kdy byla schválně zapálena nizozemským komunistou. Pro tuto událost se v dějinách zapsal název „požár Říšského sněmu“.
K dalším památným stavbám, které v Berlíně můžeme obdivovat, patří berlínská radnice Rotes Rathaus, postavená v letech 1861 – 1869, zámek Charlottenburg, který byl v roce 1695 vybudován jako letní sídlo a navštívit zde můžete i místní muzeum. Z náboženských staveb si zaslouží pozornost kostel Kaiser-Wilhelm-Gedachtniskirche z 19. století nebo kostel Marienkirche ze 13. století. Za zábavou do Zoologické zahrady s akváriem nebo do botanické zahrady.

Zpět na nabídku destinace Německo


Doporučujeme

Ubytování Německo na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Německu až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Německo na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Berlíně
Stovky různých hotelů v Berlíně.