Maďarsko

Doporučujeme

Letenky do Maďarska na Pelikán.cz
Doporučený prodejce letenek do celého světa online.
Ubytování v Maďarsku na NetHotels.cz
Stovky hotelů po celém Maďarsku na internetu.
Hotely ve Vídni
Ubytování v rakouské metropoli z nabídky stovek hotelů.

Letenky Praha Budapešť

Letenky z Prahy do Budapešti v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Budapešť od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Budapešť vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Budapešť

Budapešť rozděluje řeka Dunaj na dvě části – západní Buda a východní Pešť. Dříve šlo o samostatná města, k jejich spojení došlo až roku 1873. Se svými dvěma milióny obyvatel je osmým největším městem EU. Veletok Dunaj tvoří nedílnou součást Budapeště a je i jeho důležitým poznávacím znamením. Dunaj měří na délku 28 km a v průměru má až 400 metrů, odděluje město na několik ostrovů např. Markétin a Csepelský ostrov. Pravý břeh Dunaje je více kopcovitý, jsou zde Budínské vrchy (výška 527 m), kam se můžete vydat na prohlídku jeskyní. K hlavním přírodním pokladům patří až 80 termálních pramenů, kvůli kterým se Budapešť stala známým léčebným střediskem na všelijaká onemocnění pohybových nebo dýchacích problémů. Letenky Praha Budapešť prodáváme na přímé spojení, které trvá pár hodin. Letiště Ferihegy leží v okrajové části na jihovýchodní straně asi 15 km od centra.

Za zábavou a za poznáním

V Budapešti je až na 837 různorodých kulturních památek. Asi nejvýznamnější dominantou města je na vrchu postavený Budínský hrad s kamennými hradbami kolem dokola. V blízkosti hradu je Rybářská bašta, která byla zbudována k Matyášově chrámu. Na pravé straně řeky Dunaje se ve výšce 139 metrů vypíná vrch Gellért, tady je k vidění Citadela, socha Svobody a socha sv. Gellérta. Z obou těchto skal je nádherný pohled dolů na město a protékající řeku Dunaj s několika mosty. K těm největším a nejhezčím mostům v Budapešti patří Řetězový most (Lánchíd), Alžbětin most (Erzsébet híd), Starý a Nový most nebo most Svobody (Szabadság híd).
Dále co nemůžeme v Budapešti vynechat je budova Parlamentu (Országház), která patří k nejimpozantnějším stavbám v celém městě a také je jednou z nejstarších vládních budov v Evropě. Parlament leží na náměstí Kossutha Lajose u břehu řeky, vystavěný ve stylu novogotiky s majestátní velkou kopulí uprostřed. V části Pešť dále stojí Bazilika sv. Štěpána pojmenovaná podle uherském králi, zakladateli křesťanství v Budapešti. Na Markétin ostrov (Margit sziget), spojený dvěma mosty ze severu i z jihu, si můžete udělat příjemnou procházku parkem a dozvědět se, že jméno ostrovu dala uherská princezna Markéta, která na tomto místě žila v klášteře.

Zpět na nabídku destinace Maďarsko


Doporučujeme

Letenky do Maďarska na Pelikán.cz
Doporučený prodejce letenek do celého světa online.
Ubytování v Maďarsku na NetHotels.cz
Stovky hotelů po celém Maďarsku na internetu.
Hotely ve Vídni
Ubytování v rakouské metropoli z nabídky stovek hotelů.