Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Itálii až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Itálie na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Římě
Stovky různých hotelů v Římě.

Letenky Praha Řím

Levné letenky z Prahy do Říma v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Řím od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Řím vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Řím

Vydejte se z Prahy do věčného města, které si zachovalo ty nejvzácnější památky staré již 2000 let. Pokud hledáte místo se srdcem a s časem zesilují atmosférou, všechny cesty vás tam zavedou. Řím byl založen před více než 2700 lety a jeho vznik je spojen se starodávnou legendou o bratrovraždě, kdy se k trůnu dostal Romulus. Od jeho jména pochází i název Roma. Ve středu města je situován i nejmenší evropský stát Vatikán sídlo papeže. Řím je od Tyrhénského moře vzdálen skoro 30 km a dříve bylo rozloženo na 7 pahorcích – Kapitol, Aventin, Palatin, Kvirinál, Caelius, Viminál a Eskvilin. Ve městě žije asi 2,5 miliónu obyvatel. Nejlépe, nejrychleji a někdy i nejlevněji se do Říma vypravit letecky, let trvá asi jen hodinu a půl s přistáním na letišti Leonarda da Vinciho.

Co v Římě uvidíte?

V Římě se můžeme setkat s podzemním propletencem vodních kanalů, vodovodů, kašen a fontán. Nejvíce známou je Fotnána di Trevi, kde už je lidovým zvykem si s vhozenou mincí splnit i své přání.
Z antických dochovaných památek zde najdeme chrám Pantheon zasvěcený všem bohům, který nechal vystavět římský císař Marcus V. Agrippa. Zbytky Forum Romanum, který zažil nejmocnější římské císaře a největší slávu Říma. V Koloseu se dostanete do doby mezi 70 lety za vlády císaře Vespasiana, ve kterém se později odehrávaly gladiátorské hry, veřejné popravy, zápasy, krev a drama. V Andělském hradě jsou uloženy hroby významných osobností, které přispěli k velikosti města. Říká se mu také Hadrianovo mauzoleum a později plnil funkci papežské pevnosti. Poslední místo svého odpočinku zde našli císař Hadrián a manželka, Antonius Pius, Marcus Aurelius, Lucius Verus, Commodus, Caracalla.
Nesmíme vynechat ani křesťanské památky, kterých se zde ukrývá opravdu mnoho – bazilika sv. Petra, bazilika sv. Pavla za hradbami, bazilika sv. Jana, bazilika Panny Marie, bazilika sv. Vavřince atd.

Zpět na nabídku destinace Itálie


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Itálii až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Itálie na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Římě
Stovky různých hotelů v Římě.