Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Itálii až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Itálie na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Římě
Stovky různých hotelů v Římě.

Letenky Praha Benátky

Levné letenky z Prahy do Benátek v naší nabídce

Rezervujte levné letenky Praha - Benátky od předních leteckých firem online, včetně nabídky nízkonákladových letenek. Nabídka na tomto webu je neustále aktualizovaná a spolehlivá.

Samotná rezervace vám zabere chvilku, vyplníte svoje požadavky a platbu uhradíte včas způsobem, který Vám vyhovuje nejvíce (online kartou, převodem nebo i hotově). Letenka Praha - Benátky vám přijde v elektronické podobě na váš email.

Benátky

Kdo by neznal Benátky? Po italsku Venezia, město na laguně, které jakoby vyrostlo z vodní hladiny. Historická část Benátek zapsaná na seznamu UNESCO, ročně přiláká až 12 miliónů návštěvníků z celého světa. I ten, kdo už tu byl, se sem rád a znovu vrací. Benátky mají neuvěřitelnou a nezachytitelnou atmosféru okamžiku, mimojiné je to také jedno z nejromantičtějších míst, kam se sjíždějí na svatební cestu čerstvé novomanželské páry. Benátky jsou rozloženy na 118 ostrůvkách a protkány 400 mosty a 115 kanály, z nich nejznámější a nejrušnější je Canal Grande. Benátky si stále drží svoje charismatické kouzlo, které začalo už před mnoha lety a trvá dodnes. Poznejte ho i Vy, za dvě hodiny letu z Prahy do Benátek jste na místě.

Plavba napříč Benátkami

Centrum města je obklopeno náměstím Piazza san Marco a bývá výchozím bodem pro první poznávání Benátek, zejména proto, že zde stojí slavný Dóžecí palác, bazilika sv. Marka, Zvonice (Campanile), sloupy sv. Marka a Theodora. Krásně zdobená bazilika sv. Marka postavená v byzantském stylu, má pět kupolovitých střech a několik soch a věžiček. Vstupné do hlavního sektoru baziliky je zdarma. Do Dóžecí paláce se ovšem vstup platí, ale nepřijdete zkrátka, navštívíte samotnou rezidenci a sídlo benátských vladařů v gotickém slohu. Pokud Vám zbyde nějaký volný čas, můžete ho strávit v jednom z mnohých muzeí (Galleria dell´Accademia, Galleria Franchetti, Dóžecí palác, Museo d´Arte Moderna).
Největší italskou raritou jsou benátské gondoly, které fungují jako vodní přeprava z jednoho kanálu na druhý, ale především jako hlavní atrakce dne. Jejich výroba je přitom velmi náročná a drahá. Jízda také nepřijde příliš levně, ale pokud už se pro vyjížďku rozhodnete, nebudete nikdy litovat. Gondoly vznikly už v 11. století a jejich barva musí být podle nařízení černá. Zajímavostí je, že patronem všech gondoliérů je český světec Jan Nepomucký, jehož socha je umístěna u kostela sv. Jeremiáše.

Zpět na nabídku destinace Itálie


Doporučujeme

Ubytování na NetHotels.cz
Ubytování nejen v Itálii až ve 100 000 hotelech po celém světě.
Letenky Itálie na Pelikán.cz
Partnerský rezervační systém prodeje letenek.
Ubytování v Římě
Stovky různých hotelů v Římě.